• CHCEME BYŤ ŠKOLA, KDE:
          ♦ žiak bude cítiť, že všetko, čo mu škola umožňuje má, alebo snáď bude mať zmysel
          ♦ absolvent školy prizná, že všetko, čo mu škola umožnila, malo zmysel
      • Prijímacie skúšky 2020/2021

• Koronavírus pominie, ale vzdelávanie a remeslá sú „neverending story“.

V septembri 2020 sa tešíme na všetkých súčasných deviatakov, ktorí tiež veria, že „Remeslo má stále zlaté dno“ a majú záujem túto vieru rozvíjať a stať sa súčasťou nášho tímu – my pre to urobíme všetko...

Remeslá v oblastiach gastronómie, cestovného ruchu, beauty, stavebníctva, nábytkárstva a podnikania budú naďalej potrebné, žiadané a najmä perspektívne.

Aktuálne informácie:

22.06.2020 - Výsledky prijímacieho konania - 2.kolo

• študijné odbory (hotelová akadémia, čašník-servírka, operátor drevárskej a nábytkárskej výroby)

• učebné odbory (inštalatér, kuchár, hostinský)

05.06.2020

Voľné miesta do 2.kola prijímacieho konania

študijné - maturitné odbory

• 6323 K hotelová akadémia - prijatí 23, voľné 8

• 6446 K kozmetika - prijatí 7, voľné 0

• 6444 K čašník, servírka - prijatí 5, voľné 2

• 6445 K kuchár - prijatí 8, voľné 0

• 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby - prijatí 0, voľné 6

učebné odbory

• 3678 H inštalatér - prijatí 4, voľné 4

• 6456 H kaderník - prijatí 6, voľné 0

• 6489 H hostinský - prijatí 1, voľné 5

• 6445 H kuchár - prijatí 4, voľné 2

Kritériá prijímacieho konanie platia tie isté, ako v 1.kole (pozri nižšie pod 07. 05. 2020)

Ako postupovať:

• Čo najskôr poslať prihlášku na 2.termín (informácie poskytne ZŠ) do požadovaného odboru (do 19.6.2020)

• Do 23.6.2020 budete informovaní o výsledkoch prijímacieho konania

• Ak žiak bude prijatý: zákonný zástupca žiaka obratom doručí záväzné potvrdenie o nastúpení na štúdium - bude priložené v obálke s rozhodnutím (najneskôr do 30. 6. 2020)

• Ak žiak nebude prijatý: obratom zašle odvolanie (bude priložené v obálke s rozhodnutím) a informuje sa o postupe na  0918 370 875,  skola@sosdk.sk , alebo u výchovného poradcu ZŠ

Ďakujeme za záujem Vášho dieťaťa študovať na našej škole.

21.05.2020 - Výsledky prijímacieho konania

• študijné odbory (hotelová akadémia, kozmetik, čašník-servírka, kuchár, operátor drevárskej a nábytkárskej výroby)

• učebné odbory (inštalatér, kaderník, kuchár)

07.05.2020

k 20.04.2020 platia nasledovné usmernenia:

· usmernenie MŠVVaŠ  https://www.ucimenadialku.sk/...

ukážkové testy z predošlých rokov

Kto bude prijatý, garantujeme mu, že počas úspešného štúdia na našej škole bude mať okrem iného možnosť:

• absolvovať zahraničnú odbornú prax v niektorej z týchto destinácií: Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Taliansko, Grécko, Lichtenštajnsko, Poľsko, Česko, kde môže získať zaujímavé vreckové (cca 500 € / mesiac)

• podieľať sa na realizácii rôznych medzinárodných projektoch

• vykonávať odborný výcvik – prax, aj vo firmách v blízkom okolí svojho bydliska (napr. v rodinnej firme)

• na časté exkurzie a besedy s odborníkmi z praxe z rôznych firiem = potenciálnych zamestnávateľov

• aktívne sa podieľať na rôznych charitatívnych a humánnych akciách (napr. spoločné darcovstvo krvi)

• súťažiť v rôznych, až medzinárodných súťažiach

Čo čaká našich žiakov po skončení školy?

• nemajú problém sa zamestnať doma a ani v zahraničí

• po maturite môžu ísť  na vysokú školu

• keď ukončia učebný odbor, môžu si u nás za 2 roky urobiť maturitu v odbore podnikanie v remeslách a službách