• Ruská kuchyňa

• Srdečne vás pozývame ochutnať špeciality "ruskej kuchyne", ktoré pripravia 6. a 7. októbra 2020 žiaci v našej školskej reštaurácii na Radlinského ulici

V prípade záujmu vás prosím informovať p. Raffajovú (a.raffajova@centrum.sk).

Na vašu návštevu sa tešia žiaci 4.G a 4.H triedy a MOV p. Martvoňová a Erika Štriflerová

• Ako postupovať pri pozitívnom teste na Covid19

• Milí rodičia a žiaci,

iste vás zaujíma ako postupovať ak by vám bol zistený pozitívny test na nový corona vírus. Ako postupovať ak by bol zistený niektorému vášmu rodinnému príslušníkovi, alebo osobe s ktorou ste v úzkom kontakte. Podľa odporúčaní Regionálneho  úradu verejného zdravotníctva /RÚVZ/ postupujte nasledovne:

• v prípade podozrenia na ochorenie    alebo po kontakte s pozitívnym zostaňte ako úzky kontakt s pozitívnym v domácej 10-dňovej karanténe. Žiaci z triedy kontaktu s podozrivým sledujú svoj zdravotný stav. Zákonný zástupca má povinnosť oznámiť škole dôvod a neprítomnosť svojho dieťaťa.
            • v prípade  vášho pozitívneho testu  nás to tomto fakte bude informovať RÚVZ. Úzke kontakty pozitívneho/vaša trieda/  budú vylúčení z vyučovacieho procesu. Začne  im  plynúť povinná 10-dňová karanténa. Ak začne niektorí z vás, z takejto triedy,  v tomto čas pociťovať príznaky nového ochorenia, kontaktujte prosím svojho obvodného lekára a informujte ho, že ste v 10-dňovej karanténe ako úzky kontakt pozitívne testovanej osoby.

Dôležité informácie:

Najčastejšie príznaky:

• horúčka,
            • suchý kašeľ,
            • únava
            • rôzne druhy bolesti,
            • bolesť hrdla,
            • hnačka,
            • zápal spojoviek,
            • bolesť hlavy,
            • strata chuti alebo čuchu,
            • kožná vyrážka alebo zmena farby prstov

Symptómy sú zvyčajne mierne a začínajú postupne, ako pri iných vírusových infekciách. Vírus sa prenáša od osôb infikovaných vírusom. Ochorenie sa môže šíriť z človeka na človeka cez malé kvapôčky (aerosól) z nosa alebo úst, ktoré sa šíria, keď osoba s COVID-19 kašle alebo vydýchne. Tieto kvapky pristávajú na predmetoch a povrchoch okolo osoby. Hlavným spôsobom šírenia choroby sú dýchacie kvapky vylúčené niekým, kto kýcha alebo kašle.

• Opravné skúšky

• Termín opravných skúšok  za školský rok 2019/2020 zo všetkých predmetov sa konajú 16. 9. 2020 v budove na Š1.

Tabačková

• Prax Švajčiarsko (zmena organizácie výberového konania)

• Švajčiarsko – slovenské združenie cestovného ruchu v Banskej Bystrici, podobne ako po minulé roky, organizuje pre študentov hotelových akadémií, stredných odborných škôl zameraných na pohostinstvo a cestovný ruch, ako aj ostatných mladých záujemcov, odbornú prax v zariadeniach cestovného ruchu vo Švajčiarsku. Odborná prax sa uskutoční v termíne od 6. decembra 2020 do 6. apríla 2021. Výberové konanie pre záujemcov sa uskutoční 23.septembra 2020 (streda) vo Zvolene.

ZMENA ORGANIZÁCIE VÝBEROVÉHO KONANIA

Bližšie informácie vám poskytne p. Michalica

• Harmonogram obedov pre Š1

• 11.55 – 12.10           I. K, II.K

12.50 – 13.05           III. K, III.L , IV.K, IV. L

13.45                        V.K, V. L, I.N , II. N

• Covid-19: Kozmetický a kadernícky salón len na objednávku

• VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

vzhľadom na prijaté opatrenia proti šíreniu nákazy Covid-19 prijíma náš školský  kadernícky a kozmetický salón zákazníkov len na objednávku až do odvolania.

KADERNÍCTVO:

Mgr. Marcela Bečková, tel. kontakt: 0918370876