• V tomto mimoriadnom období   musel pocítiť každý žiak, ktorý sa snaží seriózne pristupovať k úspešnému ukončeniu štúdia v riadnom termíne, že učitelia, majstri OVY a triedni učitelia s Vami cítia a všemožne sa snažia  Vám ukázať cestu, ako úspešne skúšky absolvovať. Ak aj z Vašej strany je takýto záujem, tak výsledky musia byť len a len:

Aktuálne informácie:

07.04.2021

PRE UČEBNÉ ODBORY !!!

Informácie o ukončení štúdia - prezentácia

25.03.2021

Maturitná skúška 2020/2021

Maturitná skúška je upravená rozhodnutím ministra školstva, vedy , výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré celé nájdete:

Najdôležitejšie časti:

1. Školské vyučovanie sa pre posledné ročníky v stredných školách končí 14. mája 2021.

2. Dátum vydania vysvedčenia z posledného ročníka strednej školy sa zhoduje s dňom ukončenia školského  vyučovania.

3. Hodnotenie a klasifikácia žiakov posledných ročníkov stredných škôl , vrátane komisionálnych skúšok pre ukončenie druhého polroka, sa uskutoční na zasadnutí pedagogickej rady najneskôr      10. mája 2021.

4. Neabsolvovanie určeného počtu vyučovacích hodín z dôvodu mimoriadneho prerušenia školského vyučovania v školách počas mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a neabsolvovanie počtu vyučovacích hodín praktického vyučovania (vrátane súvislej odbornej praxe) určeného v príslušnom učebnom pláne nie sú dôvodom pre neklasifikovanie žiakov v riadnom termíne v druhom polroku a nepripustenie k maturitnej skúške.

5. Administratívne vykonanie internej časti maturitnej skúšky sa uskutočňuje nasledovne:

• hodnotenie v predmete internej časti maturitnej skúšky sa získa ako aritmetický priemer známok z tohto predmetu alebo skupiny príbuzných predmetov. Do aritmetického priemeru známok sa započítajú koncoročné známky zo všetkých ročníkov a polročné známky z posledných dvoch ročníkov.
        •  aritmetický priemer známok sa zaokrúhľuje na celé číslo, pričom 1,5 sa zaokrúhľuje na 1; 2,5 sa zaokrúhľuje na 2; 3,5 sa zaokrúhľuje na 3 a 4,5 sa zaokrúhľuje na 4. Aritmetický priemer s desatinnou časťou do 0,50 sa zaokrúhľuje na celé číslo smerom nadol a nad 0,50 sa zaokrúhľuje na celé číslo smerom nahor.
        • predmet cudzí jazyk je hodnotený na jazykovej úrovni, v ktorej bol žiak vzdelávaný v poslednom ročníku.
        • riaditeľ strednej školy určí do 3. mája 2021 skupiny príbuzných predmetov, ktorých známky sa započítajú do hodnotenia maturitného predmetu.
        • aritmetický priemer a výslednú známku v predmete internej časti maturitnej skúšky kontrolujú dvaja skúšajúci členovia predmetovej maturitnej komisie a schvaľuje ho predseda školskej maturitnej komisie do 18. mája.
        • výsledné známky sprístupní škola plnoletému žiakovi alebo zákonnému zástupcovi neplnoletého žiaka do 19. mája 2021.
        •  plnoletý žiak alebo zákonný zástupca neplnoletého žiaka môže do 21. mája 2021 písomne požiadať z niektorého predmetu o vykonanie ústnej formy internej časti maturitnej skúšky.

Maturitná skúška 2021 a záverečné skúšky 2021 sa vykonajú  v tomto školskom roku podľa nasledovných rozhodnutí ministra:

Maturitna_skuska_2021.pptx

18.02.2021

MATURITNÉ  SKÚŠKY

Maturitné skúšky sa upravujú v školskom roku 2020/2021 Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 04. 01. 2021 nasledovne:

• Ruší sa externá  časť maturitnej skúšky, konkrétne z vyučovacích predmetov slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, matematika.

• Písomná forma internej časti maturitnej skúšky (konkrétne slohová práca z vyučovacích predmetov slovenský jazyk a literatúra a esej z cudzích jazykov) sa uskutoční v termíne od 12. 04. 2021. Presný termín určí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR do 31. 03. 2021.

• Praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky sa uskutoční v riadnom skúšobnom období, na našej škole 20. a 21. mája 2021.

• Ústna forma internej časti maturitnej skúšky (konkrétne zo slovenského jazyka a literatúry, cudzieho jazyka – anglický jazyk, z teoretickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky, príp. z dobrovoľného maturitného predmetu) - v našej škole je plánovaný termín od 31. mája do 4. 6. 2021.

ZÁVEREČNÉ  SKÚŠKY

Záverečné skúšky sa budú konať v termíne:

22. 6. 2021 - písomná časť,

23. 6. 2021 - praktická časť

24. 6. 2021 - ústna časť

Túto stránku doporučujeme pravidelne sledovať všetkým:

• žiakom, ktorí majú záujem v tomto šk. roku 2020/2021 úspešne štúdium ukončiť
        • zainteresovaným učiteľom a majstrom OVY

„Vykonať vec, ktorej sa bojíme, je prvým krokom k úspechu“ (Davidson)

„Ak sa nedarilo doteraz, neznamená to, že sa nemôže dariť zajtra“ (žiak)

„Prekážky v nás vyburcujú vlohy, ktoré by v nás za priaznivých okolností zostali driemať.“  (Horatius)